Arkadaşlık Sözleri


Arkadaşa söylenecek en anlamlı ve etkileyici sözleri bir araya topladık. Farklı başlıklardaki arkadaşlık ile ilgili sözleri tek sayfa altında bulabilirsiniz.

En Güzel Arkadaşlık Sözleri

Sadık bir arkadaş on bin akrabaya bedeldir.

Sınamadıkça dostuna sakın güvenme.

Kanka dediğin sakin ol demez kime dalıyoz der. 🙂

Dost acı söyleyen değildir. Acıyı tatlı söyleyebilendir.

İyi bir arkadaşın varsa dünyanın en zengini sensin demektir.

Herkesle arkadaşlık yapın ama sadece erdemli kişilerle dost olun.

Düşmanlarınızla oturup kalkan sizin dostunuz olamaz. Sadi Şirazi

Dost edinmeye bak. Düşmanını bile annen doğurur. Mehmet Akif Ersoy

Arkadaşlık ağaca benzer kurudu mu bir daha yeşermez. Nazım Hikmet

Ne günlerdi be deyip güldüğün bir arkadaşın varsa çok şanslısın demektir.

Hakiki arkadaşlık sıhhatten farksızdır kıymeti ancak elden gittikten sonra anlaşılır.

Kiminle arkadaşlık ettiğinize dikkat edin çünkü bülbül güle karga çöplüğe götürür.

Dostluğun kollarının uzanacağı yerler kısıtlıdır. Ancak kardeşlik kalplere kadar uzanır.

Arkadaşlık sözleri 2021

Gülmek senin için bir tutku olsun. Olur da bir gün ağlarsan eğer o da mutluluktan olsun.

Lafla değil yürekle bağlılıktır dostluk. Yalnız anlarda yalnız olmadığını bilmektir dostluk.

İnsanın her daim özlediği kavga ettiği küstüğü ve bir de nazının geçtiği bir arkadaşı olmalı.

Biz dostlarımızı kır çiçekleri gibi avucumuzda değil kurşun yarası gibi yüreğimizde saklarız.

Sen umudum vazgeçilmez tutkum dünüm bugünüm yarınımsın. Ama en önemlisi biricik arkadaşımsın.

Geldiğin zaman boşluk dolduran değilsin gittiğin zaman yeri doldurulamayansın canım arkadaşım.

Yüzümden düşen bin parçayı toplayıp da yerine kocaman bir tebessüm yerleştiren insanlar gerçek arkadaştır.

Dünyada dost denilen kelime yalan. Benim en iyi dostum içkim sigaram. Onlar da terk ederdi olmasa param.

Kimsenin senin yanında olmasına güvenme. Karşısına geçmesi için bir adım düşman olması için bir lafın yeter.

Hüzün bir yıldız kadar uzak mutluluk göz bebeğinin kadar yakın olsun umutların gerçek gerçek mutlulukların sonsuz olsun.

Etkileyici Arkadaşlık Sözleri

Şimdilik hoşçakal arkadaşım. Yine gel yanına senin gibi gülen gözlü yüreği sevgi dolu insanları alıp yine gel olur mu?

Dost dediğin çay gibi olmalı. Şekeri ne eksik ne fazla içine bir tat bırakmalı bazen acı bazen tatlı ama hep ihtiyaç duymalı.

Dost bazen minik bir kuş bazen var olmayan sevgili kimi zaman saksıda bir çiçektir ama asıl dost seni senden çok sevendir.

Affet beni hep güzeli analım anılarda tebessüm yaşatalım ben kırdım ben üzdüm yaraladım. Mutluluk gölgen olsun arkadaşım.

Arkadaşlık dostluk sözleri

Paylaşmaksa çıkarsız sevgiyi hissetmekse içtenliği aramaksa dertlere çözüm güvenebilmekse nedensiz. Sonsuza kadar dostumsun.

Arkadaşlar yıldızlar gibidir onları her zaman göremezsin ama senin için her zaman var olduklarını ve seni düşündüklerini bilirsin.

Zaman gelir yollarına kar yağar etrafını hüzün bulutları sararsa ne zaman bir dosta ihtiyaç duyarsan dost olabildiğim kadar buradayım.

Dostluk güzellik ve sevgi kavramlarının sözlük anlamlarını değiştirmek mümkün olsaydı ben senin isminle değiştirmek isterdim.

Yüreğine bir gül yolluyorum gülüşlerimden. Sesi sevdadır suskunluğun suskunluğuna sevdalandığım dost. Yüreğinin gülüşlerinde sakla beni.

Her zaman yenik düştük esiri olduk anlamsız koşuşturmaların ama bir kez adını yüreğimize yazdığımız dostlarımızı hiç mi hiç unutmadık.

Bir dostum var ki benim gereği arayan yolda öncüsüdür yüreğimin. Yürütüyor yaşamın sırlarına doğru inançla sahibidir bütün güzel sözlerin.

Dostlukların tükenmediği sevgilerin ölmediği gözyaşlarının akmadığı gülücüklerin bitmediği en güzel günler sizinle olsun sevgili dostum.

Gökyüzünde her dostluk için bir melek yaşarmış o dostluklar bozulunca melekler ağlarmış sana söz can dostum bizim meleğimiz hiç ağlamayacak.

Gönüller birdir vücutlar ayrı olsa da. Dostluk bitmez dostluk abidesi yıkılsa da. Unutmayız dost uzakta olsa da hatta dost bizi unutsa da.

Bir dost yüzüne ihtiyaç duyduğunda başını kaldır ve gökyüzüne bak. Gündüzleri bulutların geceleri yıldızların arkasından gülümsüyor olacağım.

Rüzgârın kemanını çaldığı damlaların cama vurduğu bir pencerede yatağına uzanıp ta keşke dediğin tüm güzellikler gerçek olsun güzel arkadaşım.

Dostluk dallarda goncadır dostluk sırattan incedir dostluk her şeyden öncedir. Sönmesin muhabbetin közü merhabadır dostun sözü. Ey dost yürektesin.

Yürek umutlara gebe olduğundan beri ayrılıklara hiç yenik düşmedik biz gönlümüz darağacında olsa bile dosta selam göndermeyi unutmadık biz.

Bizim ömrümüzde ırmaklar vardır. Sularında hayallerimizi yüzdürdüğümüz. Bizim ömrümüzde dostlarımız vardır günlerimiz ayrı geçtiğinde üzüldüğümüz.

Etkileyici arkadaşlık sözleri

Dostluk günah olmayacak kadar masum köle olmayacak kadar özgür umulmayacak kadar yakın unutulmayacak kadar derin tek başına yaşanmayacak kadar zordur.

Bir gün ıslak sokaklar boyu dostluğu ararsan bir dağ eteğinde bir deniz kenarında gözlerinden yaşlar akarsa uzat bana elini ben senin yanında olacağım.

Gün gelir bir gün yalnız kalırsan akıverirse iki damla gözyaşı gözünden canlanırsa anıların birden bire beni hatırla arkadaşım beni hiç unutma.

Semadaki yıldızlar sönünce gözlerinde gecenin yalnızlığını hissedince muhtaç olunca bir dost sohbetine unutma ki seni düşünen bir dost var bu şehirde.

İki dost varmış dünyanın farklı yerlerinde birbirlerini özlediklerinde sevgilerini rüzgâra fısıldarlarmış dışarı çık gör bak dostum rüzgâr nasıl esiyor.

Kucaklamaya kollarının yetmeyeceği bir ağaç bir tohumla başlar en uzun yolculuklar küçük bir adımla gerçek dostluklar ise küçük bir tebessümle başlar.

Arkadaş vardır gıda gibidir onu hep ararsın. Arkadaş vardır ilaç gibidir gerekirse ararsın. Arkadaş vardır hastalık gibidir onu aramazsın o seni bulur.

Bütün dünyayı sevginin renklerine boyayıp insanlara dağıt. Kendini sevginin bir rengi diye tanıt çünkü senin varlığın sevgiye en büyük kanıt can dostum.

Kendini mutsuz hissettiğinde kalbini dinle çünkü sen kalbin kadar temiz ve güzellikleri hak eden birisin tüm güzellikler seninle olsun canı arkadaşım.

Ürkek başladığımız şeyler gün olup vazgeçilmez olunca bir bakışta sevgiyi yakalıyorsak kendimizi güçlü coşkulu tutkulu hissediyorsak desene arkadaşım biz dostuz.

Dostluk deniz kenarındaki taşlara benzer önce teker teker toplarsın sonra da birer birer ayıklarsın bazıları vardır ki kıyamazsın işte sen de onlardansın.

Paylaşmanın asaletini hiçbir zaman bencilliğin çirkinliğine tercih etme ve öyle bir arkadaş seç ki sen onun için ölümü düşünürken o senin için çoktan ölmüş olsun.

Gülkurusu akşamlarda dost hasretlikleri yaşadık belki yeri geldi ayrılıklara ağladık ama kalbimize koyduğumuz dostlarımızı asla unutmadık inadına yaşadık…

Dostluklara mesken bu yürek aşklara değil sevgilinin gözlerine değil dostun sözlerine selamına merhabasına muhtaç bu yürek. Merhaba ey dost bu gece de yüreğimdesin…

Her rüzgâr savuracak bir toz bulur her hayal yaşanacak bir can bulur her düş gerçekleşecek bir umut bulur. Unutma bulunmayan tek şey senin gibi bir dosttur.

Dostluk Sözleri Resimli

Sen gülerken yanındakiler güler ama ağlarken yalnız ağlarsın. Onun için öyle bir ağaca yaslan ki kırılmasın öyle bir dost edin ki sen ağlayınca arkasını dönüp gitmesin.

Dostlar arasına hasret uçurumu girdiğinde yıldızlarla vuslat köprüsü kurduk yürekten yüreğe. Gönlümüzün hasret günlüğüne unutmayı ve unutulmayı hiç yazmadık.

Gülerken herkes eşlik eder ya ağlarken. Başarılara herkes ortak olur ya yenilgilere. Öyle bir dost edin ki kötü gün kapını çalınca kapıya seninle beraber baksın.

Bir bağrı yanık karındaşım var ağlar mı bilmem. Uzanıp da gözlerine akan yaşları silemem yarın askere gidecek gitme kal diyemem ağlama gardaş ağlama ağlayıp da yüreğimi dağlama.

Uykudan uyanınca insanı uyandığına pişman eden geri dönmek isteyip de dönemeyince çaresizlikten delirten insanın hayatta sadece bir defa görebileceği harika bir rüyasın güzel arkadaşım.

Merhaba arkadaşım bir gün bahar olmak istersen çiçeklerin daima açık olsun bir gün çiçek olmak istersen yüzün hep güneşe dönük olsun ve bir gün birini severken kalbin hep onunla olsun.

Arkadaşa Güzel Sözler

Seninle geçti tüm çocukluğum ve gençliğim. Seninle yaşadım hep en tehlikeli anılarımı ve seninle atlattım en büyük acılarımı. İyi ki vardın canım arkadaşım.

Arkadaşlık kurmak zordur, sürdürmek ise çok daha zor… Biz son elli senedir seninle en zoru başardık, hem de sıfır hata ile.

Sen nerede olursa ol ben hep senin yanındayım canım arkadaşım. Aramızda ne kadar mesafe olursa olsun ben hep senin en yakın arkadaşın olmaya devam edeceğim.

Bizim arkadaşlığımızı yollar bozamaz, ancak yıllar sağlamlaştırır. Seninle yaşadığım en güzel anıların hatırına, ne olursa olsun senin yanından asla ayrılmam canım arkadaşım…

O kadar uzun zaman boyunca yan yana yürüdük ki, şimdi senin yokluğun beni kahrediyor. Yanımda olmamana, yıllar geçse de asla alışamıyorum benim canım arkadaşım. Ne olursa olsun sesini duymadan ben de zor nefes alıyorum…

Öyle bir zamanda bırakıp gittin ki beni, ne kızabildim ne de koşabildim arkandan. Elimi kolumu da bağladın giderken. Gidişinle kocaman bir karanlığın içine hapsettin beni de…

Aynı kaptan yemek yedik, aynı suyu içtik tek bir bardaktan. İkimiz de aynı şeyleri sevdik hayatımız boyunca. Seni hep ikizim zannetmeleri boşuna değildi, ayrılmazdık çünkü hiç birbirimizden. Hala eskisi gibi her şey ve eskiyen hiçbir şey yok canım arkadaşım, iyi ki varsın…

Umurumda bile değildi senden başkası, sadece senin yanındayken kendimi bu kadar rahat ve güvende hissediyordum. Sen benim bu hayattaki en yakın arkadaşımdın ve sonsuza kadar da hep öyle kalacaksın.

Öyle çok güvendim ki sana hayatım boyunca, aile olmak için aynı kandan olmanın çok da gerekmediğini öğrettin bana. Bu yaşıma kadar hep beni kolladım ve ömrüm boyunca da buna devam edeceğini çok iyi biliyorum. Seni çok seviyorum canım arkadaşım.

Seninle oynadım ilk mahalle maçımı ve senin yanında ağladım ilk âşık olduğum kız bana yüz vermedi diye. Hep sana anlattım en büyük sırlarımı ve hep sen vardın en zor anlarımda yanımda. İyi ki seni bulmuşum canım arkadaşım…

Öyle uzun ki, koskoca yıllar öyle hızlı geçti ki… Daha dün gibi tanışmamız, çekingen çekingen konuşmaya başlamamız. Şimdi ise birbirimizi herkesten daha iyi tanıyan iki yakın arkadaşız. Doğum günün kutlu olsun benim canım arkadaşım.

Dostluk Sözleri

Dostluğu, bir arada bulunmanın uzunluğu ile değil, düşünce ve duygu birliği ile ölçmeliyiz.

Dostu olmayan insan en yoksul insandır.

Başka türlü davranmak, açıkça gerekmiyorsa herkesle dost olmaya çalış ama kimseye teslim olma.

Arkadaşlık her zaman gölge veren bir ağaçtır.

Arkadaş uğrunda ölmek kolay, fakat uğrunda ölünecek arkadaşı bulmak zordur.

Nasıl değdi? Bu adam ölmüş görmüyor musun?

Dost ise düşünme ver ömrünü gitsin. Dost değilse hiç bekletme yol ver gitsin.

Gerçek dost gölge gibidir, eğilsen de doğrulsan da, düşsen de asla peşini bırakmaz.

Gerçek dostluk ve sevgi bazen en etkili ilaç oluyor. Moral, hastalıkların iyileşmesine büyük katkı verebiliyor.

Gerçek dostlar, iyi günlerinizde davet edince sizi ziyaret ederler, kara günlerinizde davetsiz gelirler.

Ben dostun kokusunu uzak diyarlardan alırım ve onun gülüşünü nerde olsa tanırım. Ne mesafeler mesafedir dostunla ne de ayrılıkIar hüzünlü.

Fеdakâr olan insan, gönüldеn sеvеndir. Yürеkli olan insan, kеndini bilеndir. Umutlu olan insan, yaşamı sеvеndir. Unutmayan bir dost isе uğrunda ölmеyе dеğеndir.

Dostlarınla öyle yaşa ki düşman olduğunda hakkında söyleyecek sözleri olmasın. Düşmanlarınla öyle yaşa ki arkadaş olduğunda yüzün kızarmasın.

Hiç bir zaman açıklama yapmamıza gerek yok. Çünkü ne düşmanımız buna inananacak, ne de dostumuz buna ihtiyaç duyacak.

Hep isteriz birer kahve içmek, sohbet etmek, laflamak ya da sohbet muhabbetin dibine kadar girmek. Hep isteriz ama karşımızdaki dostumuza güvenmek isteriz. Hep isteriz, ama gerçek dost görmek isteriz hep karşımızda.

Her şeyini paylaşırsın dost dediğin kardeşinle. Bacı dersin dost gördüğün kişiye. Ama o bir an da ortadan kaybolur. Seni arayıp sormamaya başlar. Yinede beklersin yolunu, sevdiğin ve benimsediğin içindir hep bu. Değer bilmektir dostluk karşılık beklemeden.

En koyu mavilikleri avucuna, en içten mutlulukları gözlerine, en derin sevgileri kalbine bırakıyordu.hep mutlu ol..

Gülerken herkes eşlik eder ya ağlarken. Başarılara herkes ortak olur, ya yenilgilere. Öyle bir dost edin ki; kötü gün kapını çalınca kapıya seninle beraber baksın.

Gönül, büyük umudu arayışından hiç vazgeçmedi. Bu arayıştan beri kurulan dostluklar hiçbir kötülüğe yenik düşmedi. Kalbimiz, idam sehpasına çıkmış ölümü beklerken bile dostumuzu sevmeyi bildi.

Baki dostluk adına nicе dilеklеr vardır. Ölümün dahi ayrılık sayılmadığı gönüllеr vardır. Mеsafеlеr araya sеt çеkmişsе nе çıkar. Sеvgidе birlеşеn yürеklеr vardır.

Dostluk ağlamaksa, yüreğindeki acıyı paylaşmaksa, üzüldüğünde sıcacık bir kucaksa ve dostun için ateşe atılmaksa dünya durana dek dostumsun.

Dost vurulunca dеğil unutulunca kahrından ölürmüş. Biz dostlarımızı kır çiçеklеri gibi avucumuzda dеğil, kurşun yarası gibi yürеğimizdе saklarız.

Kimsesiz vakitlerin tek başınalığında, aydınlanan kentlerin ışıldayan görüntüsünde, küçük bir çocuğun ailesine olan bağlılığında, en temiz duygu olan sevginin doğallığında, sana kocaman bir selam gönderiyorum sevgili dostum.

Fedakâr olan insan, gönülden sevendir. Yürekli olan insan, kendini bilendir. Umutlu olan insan, yaşamı sevendir. Unutmayan bir arkadaş ise uğrunda ölmeye değendir.

Kardeşini seçemiyorsun diyorlar yanlış. Dostlarımız bizim seçebildiğimiz kardeşlerimizdir. Sen benim en sevdiğim kardeşimsin. Allah bizi hiç ayırmasın en yakın arkadaşım dostum kardeşim. Seni çok seviyorum.

Zenginliktir dostluk aslında. Dostların varsa senden zengini yoktur bu dünyada. Paran da olmasa, en zenginisindir artık. Çünkü o dost senin en temiz kapındır. Temiz kapını kapatamazsın asla ona. Hep açıktır gerçek dostuna. Alır götürür senin tüm yorgunluğunu derdini sıkıntılarını. Bir bakmışsın ferahlamışsındır. İyi ki varlar. Hep var olsunlar yanımızda sonsuza dek.

Savaşın en kanlı günlerinden biriydi. Asker, en iyi arkadaşının az ilerde kanlar içinde yere düştüğünü gördü. İnsanın başını bir saniye bile siperin üzerinde tutamayacağı ateş yağmuru altındaydılar. Tam siperden dışarı doğru bir hamle yapacağı sırada, başka bir arkadaşı onu omzundan tutarak tekrar içeri çekti.

Bu zamana kadar dost bildiğim insanlardan darbe aldım hep, yaralandı yüreğim. O yüzden dost olacaksan bana, ilk baş ispatlamalısın sonuna kadar bunu bana. Hak ediyorsan gönlüm dostluğuna açılan bir kapıdır, hak etmiyorsan o kapılar sürekli kapalı kalacaktır.

Yorum yapın