Babaya Doğum Günü Mesajları


Kısa, uzun, anlamlı, manidar ve en güzel Babaya doğum günü mesajları, şiirleri, sözleri ve daha fazlası sayfamızda derlendi. Hemen sizde en anlamlı Babalar günü mesajını seçin;

En Güzel Babaya Doğum Günü Mesajları

Babacığım sabah yağan çığ kadar saf akşam gün batımında ise rüzgar kadar çılgın okyanusun derinliklerindeki inci kadar özelsin. Doğum günün kutlu olsun babacığım.

Babaların babası canım babam iyi ki doğdun.

Sevgili babacığım sen bizim gül kokulu şekerden tatlı, canımızdan değerli biricik babamızsın, seni çok seviyoruz. Doğum günün kutlu olsun babacığım.

Huzur ve dert ortağım canım babam doğum günün kutlu olsun.

Tatlı babacığıma sabah yağan çiğ kadar saf aksam gün batımında ise rüzgâr kadar çılgın, okyanusun derinliklerindeki inci kadar güzelsin. Doğum gününü kutluyorum.

Ailemin reisi, büyük aşkım. Babalar günün kutlu olsun.

Kelimelerle anlatılamayan fedakârlık ve karşılıksız sevgiyi tarif et desen bana herhalde sadece “baba” derdim. Nice nice yaşlara. İyi ki doğdun babacığım.

Derdimi, neşemi paylaştığım en iyi arkadaşım. Babalar günün kutlu olsun!

Ateşin yaktığından, güneşin hareket ettiğinden, gerçeğin bir yalan olduğundan şüphelen ama benim seni sevdiğimden asla şüphelenme babacığım. Doğum günün kutlu olsun babacığım.

Ailemizin yıkılmaz direği babamıza sevgilerimizle. Nice nice yıllara.

Sen güçlü bir çınar gibisin. Arkamı ne zaman sana yaslasam sanırım ki dünyayı bile fethedebilirim. Çünkü bana hep güç verirsin. Doğum günün kutlu olsun babacığım.

Her zaman yanımda olduğun için teşekkür ederim sevgili babam. Nice mutlu yıllara.

İlk adımlarımı atarken ellerimden tutuyordun. Şimdi fark ediyorum ki babacığım, ellerimi hiç bırakmamışsın. Birlikte daha nice yıllarda el ele olmak dilliğiyle doğum günün kutlu olsun.

Dünyanın en yakışıklı babasına, seni çok seviyoruz, doğum günün kutlu olsun.

Fedakârlık sevgi sabır ve güzellik ne demek tarif et derlerse babam derdim canım babam seni bir gün değil her gün çok seviyorum. Doğum günün kutlu olsun babacığım.

Her engelde, hayal kırıklığında ve mücadelemde bana hep yardımcı oldun. Mutlu yıllar babacığım.

Sabırlısın sıcaksın şefkatlisin koruyucumsun bağışlayansın. Biricik babamsın. Seni çok seviyorum. Hayatın anlamı ve tüm güzelliklerini öğreten adam, benim sevgili babam. Doğum günün kutlu olsun babacığım.

Ben büyüdüğümde sadece senin gibi olmak istiyorum. Doğum günün kutlu olsun babam.

Huzur ve dert ortağım nice nice yaşlara. İyi ki doğdun babacığım. Canım babam, varlığın hep yüreğimi ısıttı, bana mutluluk ve güven verdi. Seni çok seviyorum babacığım.

Hayatın anlamı ve tüm güzelliklerini öğreten adam, benim sevgili babam. Doğum günün kutlu olsun.

Senin gibi bir babaya sahip olduğum için ne kadar şanslı olduğumu her zaman bileceğim. Seni seviyorum canım babacığım. Bugün başardığım ve elde edebildiğim her şeyde senin payın var. Doğum günün kutlu olsun babacığım.

Kızması üç dakika, sevmesi bir ömür, dünyalara bedel tek insan canım babam. İyi ki doğdun!

Bana yaptığın dünyadaki en büyük iyilik bana dünyanın en iyi örneği olmandır. Babaların en iyisi, bugün sadece senin. İyi ki varsın. Doğum günün kutlu olsun babacığım.

Bizim bugünlere gelmemizi sağlayan ve hakkını hiçbir zaman ödeyemeyeceğimiz babamızın doğum günü kutlu olsun.

Mesafeler ne kadar uzak olursa olsun sevgisini her zaman üzerimde hissettiğim dün de bugün de yarın da hep yüreğim kadar yakınımda olan babacığım seni çok seviyorum. Benzemez hiçbir şeye bu sevgi. Ne şiir yeter anlatmaya, ne yürek yeter bunu sığdırmaya. Doğum günün kutlu olsun babacığım.

Kollarından daha huzurlu, daha güvenli, yüreğinden daha sıcak bir ülke yok babacığım. Nice yıllara.

Her zaman söylemesem de biliyorum aslında babamın onu ne kadar çok sevdiğimi bildiğini. Ve ben ne kadar karışık cümleler yazsam da hepsini deşifre edebileceğini. Çünkü o benim Babam. Doğum günün kutlu olsun babacığım.

Senin gibi bir babaya sahip olduğum için ne kadar şanslı olduğumu her zaman bileceğim. Seni seviyorum canım babacım.

Canım babam! Varlığın hep yüreğimi ısıttı, bana mutluluk ve güven verdi. Seni seviyorum iyi ki varsın, doğum günün kutlu olsun babacığım.

Biliyorum seçemediğimizi biliyorum ancak şunu bilmeni isterim ki; yapabilseydim yine de seni babam olarak seçerdim. Mutlu yıllar babacığım.

Babacığım Allah seni başımızdan eksik etmesin nice nice beraberce doğum günlerini kutlamayı nasip etsin. Doğum günün kutlu olsun.

Meğer dilimdeki ve beynimdeki en güzel kelime senin adınmış. Sana her seslenişimde ya acım diniyor ya da sevgim coşuyor. Doğum günün kutlu olsun babacığım.

Benzemez hiçbir şeye bu sevgi. Ne şiir yeter anlatmaya, ne yürek yeter bunu sığdırmaya. Doğum günün kutlu olsun babacığım.

Üzerine sabır tohumu ekip sevgiyle suladığın gülünün bilmeni istediği bir şey var. Seni çok ama çok seviyorum. Doğum günün kutlu olsun babam.

Evimizin güneşi bir tanesi olan canım babama kucak dolusu sevgi ve saygılarımla. Babacığım bir günümde değil her günümdesin. Doğum günün kutlu olsun babacığım.

Dünyadaki çiçeklerin en güzeli güldür güllerin en güzeli ise sen doğum günün kutlu olsun babacığım.

Gelinciklerin en sadesine papatyaların en güzel kokanına güllerin en güler yüzlüsüne babaların en sevgilisine. Doğum günün kutlu olsun babacığım.

Ölen Babaya Doğum Günü Mesajları

Evimizin güneşi bir tanesi yokluğun o kadar zor ki bunu her gecen gün daha çok anlıyoruz. Bugün senin doğum günün canım babam.

Yüzün hep gözümün önünde canım babam. Bu diyardan göçüp gitsen de senin yerin hep kalbimde olacak. Doğum günün kutlu olsun.

Cennet mekanın olsun, Peygamberimiz (s.a.v) komşun cennet ehli yoldaşın, dualarım seninle olsun. Canım babam. Doğum günün kutlu olsun.

Gözümün nuru canım babam doğum günün kutlu olsun.

Koca yürekli güzel babam. Yokluğunda bir doğum günü daha geçiriyorum. Seni çok ama çok özledim doğum günün kutlu olsun babam.

Hayatın tüm güzelliklerini öğreten adam, benim sevgili babam. Doğum günün kutlu olsun.

Yanımızdan ayrılalı yıllar oldu ama evimizdeki varlığın hiç eksilmedi çünkü hep kalbimdesin canım babam. Doğum günün kutlu olsun babam.

Yola bakın, gelen belki babamdır. Doğum günün kutlu olsun babacığım.

Allah’ım biz evlatları olarak babamdan razıydık. Sende ondan razı ol. Onu cennetinde ağırla Ya Rabbim. Canım babam nur içinde yat.

Ölmüş olsan da beni duy baba bu sene de doğum gününü kutlarım.

Sizin hiç babanız öldü mü? Benim bir kere öldü, kör oldum. Yıkadılar, aldılar, götürdüler. Babamdan ummazdım bunu kör oldum. Cemal Süreya

İlk ve tek süper kahramanım babam. Mekanın cennet, doğum günün kutlu olsun.

Benim yaşamımdaki örneğim, benim sıkıştığımda kurtarıcım canım babam nur içinde yat. Seni çok özledim Babam. Doğum günün kutlu olsun.

Babacığım bir günümde değil her günümdesin. Canım babam nur içinde yat.

Ölümün bu kadar mı zor Derdimi, neşemi, hüznümü, mutluluğumu paylaştığım en iyi arkadaşım canım babam doğum günün kutlu olsun.

Hayatın anlamı ve tüm güzelliklerini öğreten adam, benim sevgili babam. Mekanın cennet olsun.

Benim artık babalar günüm yok, benim artık elimden tutacak, gülen gözleriyle gözlerime bakacak, yavrum deyip boynuma sarılacak bir babam yok.

Canım babam bugün senin doğum günün senden ayrı yaşamak çok zor babacığım. Seni çok özledim.

Ne senden geçiyorum nede bir başka sevdadan. Ben sensizliğin babasız olduğunu bir kez daha anladım. Doğum günün kutlu olsun babacığım.

Koca yürekli güzel babam. Yokluğunda bir doğum günü daha geçiriyorum. Seni çok ama çok özledim.

Sen bedenen aramızdan göçtün gittin ama ruhun hep kalbimde olacak güzel babam. Seni ölene kadar unutmayacağım. Doğum günün kutlu olsun güzel babam.

Geceler uyumak için değil seni özlemek için var gibi baba. Doğum günün kutlu olsun güzel melek.

Bak baba bende senin gibi baba oldum. Bende evlatlarımı senin gibi yetiştireceğim. Onlara dedeniz böyle yapıyordu diyeceğim. Doğum günün kutlu olsun.

Yokluğunda kor alevlere döndü yüreğim, son bir kez yüzünü görseydim, karlı dağım aslan babam.

Beraber yudumlasaydık çayımızı, beraber yaşasaydık yaşamadıklarımızı. Sadece rüyalarımda değil yanımda görebilseydim seni babacığım. İyi ki doğdum babacığım.

Derdimi, neşemi, hüznümü paylaşabildiğim tek insandın. Ben şimdi kime gideyim. Doğum günün kutlu olsun.

Ben hep senin yanında mutluydum baba, bak yine senin kabrinin başında buluyorum huzuru, seninle konuştukça içim rahatlıyor. Seni çok seviyorum canım babam.

Neşemiz evimizin sevinciydin. Bir babalar gününe daha hüzünle girdik. Senden ayrılalı o kadar yıl oldu.

Ben şunu biliyorum ki sen bizim söylediklerimiz duyuyorsun, sana dünyada doyamadım babam. Bu güzel gününde aramızdan ayrılsan da doğum günün kutlu olsun canım babam.

Bugün hayatımdaki her şeyde senin imzan var canım babam. Allah mekânını cennet eylesin. Doğum gününü kutlarım.

Senin olmadığın bir dünya hiç güneşin açmadığı bir ülke gibi… Yanında olmadan da dayanabilirim ama senin olmadığın bir dünya bana cehennem gibi. Seni çok özledim babacım.

Seni özledim, diye haykırmak varken; ben seni sadece gözyaşlarıma sakladım babam. Doğum günün kutlu olsun.

Sen bu alemden göçüp Yüce Mevla’mın en güzel yeri cennete olduğunu biliyorum. Sen bizleri sensizlik cehenneminde bıraktın. Sensiz hayat çok zor be babam, doğum günün kutlu olsun.

Sana olan özlemim beni yakıp kavuruyor. Senin elini öpmeden senin boynuna sarılmadan bu özlemim dinmeyecek babam.

Baba yanında olmasa da kendini güvende hissettiğin bir sığınakmış, baban olmayınca insan hayattan korkarmış. Canım babam nur içinde yat. Doğum gününü kutluyorum babacığım.

Babalar soğuk görünür ama sıcaklığı öldükten sonra bile hissedilir. Aynı senin gibi babacığım. Doğum günün kutlu olsun.

İnsanın bir babası olmalı onu sımsıcak saracak, onu güler yüzle karşılayacak. İnsanın bir babası olmalı yanında olmasa da varlığını hissedecek. Aynı senin gibi doğum günün kutlu olsun babacığım.

Bu sene de doğum gününü cennette kutluyorsun. Seni çok ama çok özledim babacığım. Doğum günün kutlu olsun.

Bu güzel günde seni ne kadar çok sevdiğimi bil istedim. Bugünde bak mezarının başındayım. Ben seni yılın bir günü değil, ömrümün her günü seveceğim. Doğum günün kutlu olsun babacığım.

Bana hakkını helal et baba. Ellerinden yüzünden doya doya öpmeyi çok ama çok isterdim. Doğum günün kutlu olsun.

Herkes baban gitti diyorlar ama sen hiç gitmedin ki bana bunu bilmiyorlar. Gözlerimden en güzel yere kalbime indin, önceden sadece olduğun yerdeyken şimdi ise baktığım her yerde sen varsın Canım Babam. Doğum günün kutlu olsun babacığım.

Bu sene de doğum gününü cennette kutluyorsun. Seni çok ama çok özledim. Doğum günün kutlu olsun canım babam.

Bugün senin doğum günün canım babam biliyorum sen cennetten bizi izliyorsun. Senin yokluğuna alışamadım babam. Sen hayatımızdan gidince benim hayatımda kocaman bir boşluk oluştu. Senin çok özlüyorum canım babam.

Seni bir daha görememek acı verse de bana, elimi uzatıp tutamasan da her daim kalbimdesin canım babam. Doğum günün kutlu olsun.

Tek vazgeçilmezimsin canım babam, seni çok özledim. Bu güzel günde yine yoksun canım babam sensiz doğum günün kutlu olsun babam.

Babalar Günü Şiirleri

Bugün Babalar günü ile ilgili 10 şiiri siz değerli ziyaretçilerimiz ile paylaşıyoruz. Etkileyici, anlamlı ve en güzel Babalar günü şiirleri hemen aşağıda yer almaktadır;

Babalar Günü Şiiri

Sen bana güç,
Sen bana önder oldun.
Benimle güldün benimle ağladın.
Sen benim en yakın dostum oldun canım babam.
Babalar Günü’n kutlu olsun…

Babalar Günü Şiiri 2

Nasıl da dokunaklıydı sesin ve cümlelerin.
Hiçbir zaman senin kadar iyi kuramadım o cümleleri
Ve hiçbir zaman senin kadar etkili konuşamadım karşımdakiyle.
Ama şimdi ilk defa senin için deniyorum babacığım.

Duygularımı aktarmayı deniyorum,
Bendeki yerinin ne kadar önemli olduğunu anlatmayı deniyorum.
Seni ne kadar çok sevdiğimi söylemeyi deniyorum…
Babalar Günü’n kutlu olsun benim canım babam…

Babalar Günü Şiiri 3

Nasıl da tırmanırdım o ağaçlara,
Hiç yerimde durmazdım yaramazlığımdan.
Sürekli kavga ederdim mahalledekilerle ve
Top oynarken kaleci olmayı hiç istemezdim.

Ama tüm bunları sen çok iyi bilirsin değil mi canım babam.
Ne zaman birisi şikâyet etse koşar gelir kurtarırdın beni.
Kendin de kızardın ama o başka,
Kimseye de laf söyletmezdin benim canım babam…

Bir gün büyüyüp de koca adam olacağımı hiç hesap etmedin,
Hep senin gözünde küçücük gibi kaldım değil mi canım babam.
Sen de hep benim kocaman babam olarak kaldın benim aslan babam.
Babalar Günü’n kutlu olsun, benim koca yürekli babam…

Babalar Günü Şiiri 4

Bir gün senin gibi güçlü olacağıma söz vermiştim.
Henüz küçücükken başladım sana benzemeye.
Senin yaptıkların benim için öyle önemliydi ki
Gözlerim hep üzerinde seni izler dururdum.
Seni öyle çok seviyorum ki babacığım.
Büyüdüm ve sonunda senin gibi oldum.
Babalar Günü’n kutlu olsun benim aslan babam…

Babalar Günü Şiiri 5

Bahçelerden birlikte topladığımız meyveler,
Yazın el ele işe gitmelerimiz,
Maç izlemelerimiz bağıra çağıra ve
yemek yapışımız döke saça…

Hani annemin her seferinde yakaladığı yasaklı abur cuburlarımız,
Hiç durmadan döktüğümüz karpuz çekirdeklerimiz
Kavgalarımdan beni gelip aldıktan sonra anneme düşmüş diye attığın yalanlar…
Ve hiç durmadan gürleyen gökten korktuğumda “erkek adam korkmaz” demelerin
Erkek adam da korkar babam.

Eğer babası başka diyarlara onu bırakıp giderse,
Erkek adam da korkar…
Sen sakın bizi bırakıp gitme aslan babam…
Babalar Günü’n kutlu olsun canım babam…

Babalar Günü Şiiri 6

Hangi işe başlarsam başlayayım,
Önemli olanın ilk önce inanmak olduğunu
Ben senden öğrendim canım babam.
Ya da her başarısızlığın aslında daha büyük başarılara gebe olduğunu,
Bir insan üst üste kaç sefer yenilirse yenilsin
Eğer azmederse bir gün mutlaka kazanacağını…
Veya birisi beni sevmiyor diye üzülmenin ne kadar önemsiz olduğunu,
Önemli olanın benim kalbim olduğunu…
Ya da dost edinmenin hiç de kolay bir mesele olmadığını,
Dost edinmek için fedakârlığın ne kadar şart olduğunu…
Kısacası ben hayatın sırlarını hep senden öğrendim canım babam.
İyi ki varsın, koca yürekli adam…
Babalar Günü’n kutlu olsun…

Babalar Günü Şiiri 7

Dünyamın en büyük kahramanı,
Başlangıçlarımın en büyük destekçisi,
Üzüntülerimin ve sevinçlerimin ortağı…
Seninle bir ömür ne de güzel geçermiş…
Babalar Günü’n kutlu olsun benim canım babam…

Babalar Günü Şiiri 8

Seninle büyümek lunaparkta büyümek gibiydi.
Öyle oyunlarla ve kahkahalarla büyüttün ki beni…
Her an yanımda olduğunu öyle güzel hissettirdin ki canım babam
Babalar Günü’n kutlu olsun benim bir tanecik babam
İyi ki varsın ve iyi ki benim babamsın…

Babalar Günü Şiiri 9

Dünyanın en güzel kadınına âşık olan,
Dünyanın en yakışıklı erkeği sendin.
Sonra aranıza ben de katıldım ve
Hayatımız üç kişilik kocaman bir aileye dönüverdi.
Ne de güzel büyüdük hep birlikte,
Ne çok sevdik birbirimizi…
Sevgimiz hiç bitmesin benim canım babam.
Babalar Günü’n kutlu olsun…

Babalar Günü Şiiri 10

Üniversiteyi kazandığımda,
O kıza âşık olduğumda,
İlk kez uçağa bindiğimde,
İlk iş teklifimi aldığımda
Ve bunlar gibi onlarca anımda
Hep seni buldum yanımda…
Hep sen güç oldun bana…
Babalar Günü’n kutlu olsun canım babam.

Yorum yapın