Elveda Mesajları


Sevgiliye, arkadaşa ağlatan elveda mesajlar ve sözleri resimli şekilde sayfamızda derlendi. En anlamlı, etkileyici elveda sözleri tek başlık altında toplandı.

Elveda Mesajları Uzun

Ağırdır sevmelerim her yürek taşıyamaz, büyüktür umutlarım her omuz kaldıramaz. Her şeyi unutur da şu gönlüm bir seni unutamaz. Ama keder yüklü olsam da sana sonsuza kadar elveda.

Adını kalbime aşkla kazımıştım boş ver aldırma belki bir gün silerim. Güzel bir rüyayı gerçek sanmıştım. Seni sevdiğim için özür dilerim. Elvedalar sana…

Yarınsız bir sözüm, gelecek için değersiz bir insanım anladım bunu. Senin için sadece biriymişim, senin için ayrı bir dünyaymışım, anladım bunu elveda.

Bir çiçeğim vardı, adını aşk koydum; kopardılar, bir çiçeğim vardı, adını sevgi koydum; soldurdular, şimdi yine bir çiçeğim var, adını ızdırap koydum; bıraktı bir küçük elvedayla.

Akılsız adam mutluluğu uzaklarda, akıllı ise o’nu ayaklarını altında arar… Seninle olmak varken; sensiz kalmak, yaşamak dururken ölmek demektir… Hoşçakal…

Bir gün sende seversin bir gün sende ağlarsın o zaman ben gelirim aklına belki geri dönmek bile istersin ama vakit çok geç olacak elimde değil seviyorum, özlüyorum hep de öyle olacak.

Biraz buruk bir duygu yüklenirse yüreğine gözlerin takılır kalırsa uzaklara hele kulakların deli gibi çınlarsa zamansız, bil ki bir yerlerde özleniyorsun.

Yüzüm hayatın derdiyle çizilmiş, her çizgide bir dert var. Her çizgide aslında sen varsın. Yanlış zamanların çizgilerini atmışsın yüzüme, elveda dediğin zamanların dertleri bunlar.

Bir gece yarısı titreyerek uyanırsan bil ki resmini öptüğüm gündür, bir gün sebepsiz yaşlar süzülürse o güzel gözlerinden bil ki yokluğundan öldüğüm gündür…

Anladım ki gönül çuvalımda yer alan kelimeler sana yetmez. Oysa gönlüm güzel olmazsa, bahçemde bir gül dahi bitmez. Ey Sevgili, senin “AŞK’ın” daim olsun. Benim yaram olsa da fark etmez.

Bir soluk kadar yakın yıldızlar kadar uzak derler sevgi için. Uzanır yetişemezsin, yetişir dokunamazsın, dokunur vazgeçemezsin vazgeçer ama asla unutmazsın.

Ay gibi parlak bir gecenin ölüme götürecek kadar sihirli bir şarkısısın, seni ben dilde değil yürekte sevdim senin için ben ölüme not bıraktım anla beni ne olur notum sadece sana elveda.

Ben seni ağlayan kalbimle sevmişken sana her zaman ağlasa da yüreğim gözlerim gülmüşken sen acımadan elveda dedin bana ben bunu hak etmedim ama sana da elveda.

1 gün önce gülen yüzlerimiz şimdi ağlıyor, senin için atan kalbim şimdi ne yapıyor bilmiyorum o son mesajın yok mu işte ayrılık konusu olan, işte o beni kendimden değil hayatımdan soğuttu.

Bir kalpte 3 kişi olmaz benim kitabımda seven 2 insan 1 kalbi paylaşır bu dünyada 3 girerse hayata, başlar ayrılıklar elvedalar, başlar yalnız doğmayan sabahlar…

Aramıza yollar, yabancı kollar, zor yıllar girdi, ümitlerimi, saf sevinçlerimi derken seni kaybettim bir iki sözle bir kaç şarkıyı, adaletsiz yargıyı birde bu talihsiz yazgıyı kalbime kaydettim.

Almak istedim ellerini alamadım, bakmak istedim gözlerine bakamadım, sarmak istedim kollarıma saramadım, görmek istedim son defa göremedim, çünkü ayrılık ölüm girdi.

Üzülen kalbim yeniden mutlu olur mu bilmem sadece senin için içimde bir nefret gizli saklıyorum onu bir gün gelecek hayatını değiştirecek nefretim ayrılıkları getirecek kalbine beni yaşayacaksın o an sende!

Bir umuttu yalnızlık bir şeyleri paylaşamamaktı belki, gözler dalıp giderken, yaralı bir serçeye ağlayan bir buluttu belki de, belki bel kilerle dolu bir hayattı bu…

Sevdim seni yalansızca şimdi gidiyorsun arkana bakmadan, yaşanan bunca güzel günlerin hatırına bir elveda bile demiyorsun ayrılıkları bırakıyorsun beni hayatımdan soğutuyorsun!

Gittiğinde anılarım gelecek aklına, ağlayacaksın. Belki pişman olacaksın, belki olmayacaksın. Ama anılardan kurtulamayacaksın. Şimdi sana elveda, dönme bir daha bana!

Bir sevgilim var uzakta yüzünü göremediğim, sesini duyamadığım bir sevgilim var uzakta elini tutamadığım, saçına dokunamadığım ama gün gelir sevgilim bana dünden yakın olur.

Sensizliğe tahammülüm kalmadı artık, bu son satırlarım. İyi oku, belki vicdanınla birlikte gözlerinde ağlar! Elveda sana ve senin hayatına, elveda diyorum ve ben gidiyorum.

Sevgiliye Elveda Mesajları

Elveda Mesajları Arkadaşa

Seni gitmekten alıkoyamayacağımı biliyorum, ama ağlamamı durduramıyorum. Ama gözyaşlarımı görmene izin vermeyeceğim, çünkü gülümsemeni bırakmanı istemiyorum. Güle güle.

Ayrılırken benim için üzülme. Hayatım aynı olacak, sonsuza kadar birlikte olabileceğimiz günü hayal edeceğim. Seni seviyorum güle güle.

Binlerce kilometre uzakta olacağız ama hatırlamanı istediğim tek şey sadece kız arkadaşın değilim. Tek hayali senin mutlu olmanı isteyen bir kızım. Güle güle.

Nereye gidersen git, nerede olursan ol, her zaman geri dönmeni ve onu kollarına olmanı bekleyen bu kızın olduğunu unutma. Güle güle.

Bir gün uzaklığın acısını fark edeceksin, bir gün beraberliğin değerinin farkına varacaksın, Umarım ileride seçtiğin herhangi bir yolda iyi olursun, bu benim son sözlerim! Hoş çakal.

Bebeğim sonsuza kadar birlikte olacağımızı düşündüm ve hayatımın geri kalanını seninle geçirmeye hazırdım. Ama bunun asla olmayacağını bilmek acı verici ve şimdi ayrı yollarımıza gitmeliyiz. Çok üzgünüm.

Keşke nihayet bitene kadar rüyalarımda beni sık sık ziyaret etmeyi isterdim. Benim için çok zordu, her zaman bir gün seni görmek için sabırsızlanıyordum ve beni bekleyeceğini söyledin… Çok yakında gitmene hazır değilim, ama mecbursun.

Akıllı bir arkadaş bana bir zamanlar insanlara bize nasıl davranacaklarını öğrettiğimizi söyledi. Zararım için her zaman yaptığın acı verici şeyleri mazur görerek beni hor görmeyi öğrettin. Daha fazla dayanamıyorum ve bu yüzden senden ayrılıyorum.

Bu veda, sonsuza dek hayatından ayrılan bir işaret değil, bunun yerine çok özleneceğin ve yakında tekrar görüşmeyi umduğunu söyleyen sessiz bir mesaj. Güle güle!

Ağlayacağım ama acılarımı duymana asla izin vermeyeceğim. Üzgün olacağım ama üzüntümü hissetmene asla izin vermeyeceğim. Sensiz mutlu olmayacağım ama mutluluğumu azaltmasına asla izin vermeyeceğim. Güle güle.

Ağlatan Elveda Sözleri

Ayrıldık. Üstümden bir ağırlık kalktı demişsin. Sana yüklediğim anlamdı O. Artık eskisi gibi HAFİFSİN.

Zaten yoktun ki; Giderek neyi ispatlamaya çalışıyorsun?

Tayinim çıkıyor yüreğinden, yüreğinin olmadığı herhangi bir yere.

Kalbinde iyilik biriktirenlerin yolu daima açıktır.

Çok sevdiğiniz insan bir gün sizi terk edecek. Buna herkes ayrılık diyecek, siz ölüm…

Bitirdin içimdeki sevgiyi, gömdüm içime gözlerimdeki hayalini.

Beddua bile edemiyorum sana. Tek dileğim gözlerin gözlerime değmeden ölme!

Veda etmeyi beceremedim ama kendine iyi bak seni çok özlüyorum…

Bir otobüs aşkıydı belki bizimkisinin yolum “son durak” seninkisi “Müsait bir yer”di…!

Bana hoşça kal deme sakın sen gidersen ben sensiz asıl hoşça kalırım zalim…

Aşkım ne zaman dağlar sahili, mehtap geceyi dünya dönmeyi unutursa, bende seni o zaman unutacağım… Elveda sana…

Elveda deyince değil, o gözler bana eskisi gibi bakmıyor dediğin an bitermiş aşklar.

Acının umutları yok ettiği anda, umutları yeşertecek bir sevgiye ihtiyaç duyarsan ben hep o bildiğin adresteyim. Ama şimdilik elveda aşkım…

Şart mı dudaklarımla kal demem. Gözlerim çığlık çığlığa gitme diye haykırırken.

Aynı ülkenin şehirleriydik. Ben sürgün yeri, sen başkent… İlk isyan hep sende başlardı. Cezasını çekmek hep bana kalırdı.

Birlikteyken ‘Ben sana resmen aşığım’ ayakları. Ayrılınca ‘Zaten sevmiyordum’ yalanları. Helal olsun

Gittin de ne oldu hadi söyle… Yanımdaki özlemdin daha mı çok özlendin. Sensizlik koyar ama bensizlik sonun olacak. Benden sana elveda.

Yapacak bir şey yok; yine özler, yine bekleriz! Çay içer, kitap okur, namaz kılar, dua ederiz.

Sana veda ederken tek dileğim o ki gözlerin gözlerime değmeden ölmeyesin. Bu dünyadan benim gibi âşık olmadan gitmeyesin.

Bir gece ay bana sordu neden seni ağlatan bir kızla berabersin? Aya baktım ve dedim ki sen hiç gökyüzünden vazgeçebilirsin…

Seni bulmuşken gidiyorum şimdi seni sevmişken kaçıyorum şimdi senin için bırakıyorum bu saçma sapan hayatı elveda sevgilim elveda sana.

Ben ne aşklar yaşadım ne vedalar ettim, ne kızgın çöllerinde yürüdüm aşkın, senin kor dudakların vız gelir güzelim…

Bak yine soldu güneş yine akşam oluyor ömrümün kadehine sensiz bir gün doluyor sen yoksun diye inan dertliğim kederliğim gelmezsen kahrolurum yıkılırım sevgilim seni çok seviyorum.

Çok sözüm var söylenecek. De…ne gerek var şimdi onları yazmaya. Herkes kendi niyetini okuyor nasılsa.

Ağzımın tadı yoksa hasta gibiysem, boğazımda düğümleniyorsa lokmalar, buluttan nem kapıyorsam inan hep güzel gözlerinin hasretindendir. Sana ömür boyu mutluluklar dilerim elveda…

Yorum yapın