Özlem Mesajları


Akşam olunca özlem duygusu bir başka sarar insanın içini kısa, uzun ve romantik özlem mesajlarını tek sayfa altında topladık. Şimdi incelemek ister misiniz?

En Anlamlı Özlem Mesajları

Dilimi tuttum da, yüreğim durmadı be mübarek. Özlüyorum işte.

Sen aydınlığa ben sana hasret. Gel eritir demirleri bendeki ateş.

Hayatta da zamanla roller değişir; bu sefer o seni özler, senin umurunda olmaz.

Sus be yüreğim! Ben de biliyorum özlediğimi. Sus da, bilmesin özlendiğini.

Ben sadece kışın karpuzu yazın portakalı özlerdim. Şimdi bir de sen çıktın başıma.

Yatarken bana arkanı döndüğünde bile özlüyorum seni; yokluğunda kafayı yerim ben.

Yaşadığım her an seni özlemeye itiyor beni ağır geliyor yokluğun beklediğimsin, özlediğimsin, özlemimsin.

“Gitme…” diyebilecek kadar güçlü olmalı insan. Çünkü hiç kimse, kaybettiklerini unutabilecek kadar güçlü değil.

Benden uzakta olduğunun ne önemi var ki? Ay da güneş de benden çok uzakta ama bir günüm onlarsız geçmiyor…

Süsledim gelin misali gençliğimi sandığıma kaldırdım. Sensiz geçen yılları sildirdim sana yeni zaman aldırdım.

Dudaklarım da bir ateş. Avuçlarımda alevsin. Sensiz yalnız sensiz içim. İlahımsın sevgilimsin, sen benim her şeyimsin.

Akşam olunca hüzünle dolarım, ateşini bağrımda yakarım, özlemle gül gibi solarım, gülün ömrüyle değil sevdasıyla yaşarım.

Şimdi uzaktasın, benimle değil ben ise yalnızım, seninle değil adın kalbimde, dilimde değil seni çok özledim, elimde değil.

Hasretim rengine siyah mı desem ağarmak bilmiyor sonsuz geceler ya gülerdim ya olurdum görsem ömrümden uzansa sensiz geceler.

Terk eden kişinin gittiği yerde aradığını bulamayınca dönüp ‘özledim’ demesi; özlediğinden değil, eşek gibi pişman olduğundandır…

Sevdimse; verdiğin yürekle sevdim sen açtın bu ufku karşımda sonsuz Yürüdüm bir yolun sonuna geldim Yıkık, üzgün ve paramparça sensiz.

Yalnızlık gecelerin, ümit bekleyenlerin, hayal çaresizlerin, yağmur sokakların, tebessüm dudakların, sen ise yalnız benimsin bir tanem.

Ben sana gitme demiyorum hobi olarak yine git. Ama bakkala git kuaföre git ne bileyim komşuya git ama fazla uzaklaşma benden özlüyorum.

Sensiz yalnız sensiz içim. Gözyaşlarım yağmur gibi… Yanağımı ıslatıyor, kollarım bekliyor seni, öpsem öpsem ellerini, yine de sana hasretim.

Gözlerim daldı, gücüm yetmiyor gurbete ırgat kaldım, sen olmayınca sordum ondan buna beleş satmıyor, umudu yokuşa saldım, sen olmayınca.

Gecenin karanlığında, güneşin ışığında, suyun damlasında, selin coşkusunda kimi yanımdasın kimi rüyamda ama hep aklımdasın sakin unutma.

Eğer canın sıkılıyorsa, gece her zamankinden karanlık gözüküyorsa, gökyüzüne bak ve sabahı düşün inan sabahı bekleyen tek sen olmayacaksın.

Ansızın bir duygu körüklenirse yüreğinde, aklına takılırsa uzaklar ve bir de kulakların çınlarsa amansız, bil ki. Bir yerlerde özlenmişsindir.

Yaşamak özlemsiz, özlem sevgisiz, sevgide sensiz olmaz… Unutma sevmek daima beraber olmak değildir. Sen yokken bile seni o yürekte yaşatabilmektir.

Yüz yıl oldu yüzünü görmeyeli, belini sarmayalı, gözünün içinde durmayalı, aklının aydınlığına sorular sormayalı, dokunmayalı sıcaklığına karnının.

Her zaman duyamadığımız o toprak kokusu, bu zamanda aranan gerçek sevgiler gibi yağmur arkasında saklı olan toprak kokusu gibi ortaya çıksa keşke…

Unutmanın zor olduğunu bile bile… Beni sevmediğinin farkında, bir ömür geçirdiğinin gerekçesiyle… Yüreğimdeki, içimdeki isyanı susturmaya çalışarak…

Yokluğun sırtıma saplandı bir bıçak gibi akıtır taşa, toprağa kanımı Dünya seninle aydınlık ve güzeldi şimdi bin güneş doğsa götüremez karanlığımı…

Biraz buruk bir duygu yüklenirse yüreğine gözlerin zaman zaman takılırsa uzaklara kulakların ansızın çınlarsa bil ki bir yerlerde delice özleniyorsun.

Biliyorum bugün kulakların bir başka çınlayacak, anlayacaksın seni yine nasıl andığımı, özlediğimi ellerin titreyecek, gözlerin yollarda kalacak, sende hissedeceksin yüreğimde neler hissettiğimi.

Bütün kadehlerimi hep sana adıyorum hep senin için bu bir bir boşalan şişeler Umutsuzluğum, sarhoşluğum senin eserin Senin yüzünden bu delicesine içmeler…

Bir gün anlarsın hayal kurmayı; beklemeyi, ümit etmeyi. Lanet edersin yaşadığına… Maziden ne kalmışsa yırtar atarsın. Seni sevdiğimi işte o gün anlarsın.

Belki simdi yoksun buralarda, elini tutamasam sesini duyamasam da hasretini unutturan varlığın var yanımda garip bir duygu var yalnızlığımda özledim bir tanem özledim seni…

Pişmanlıklar içinde. Boğazımdaki düğümlenmiş hatıraların anısıyla, seni içimde bitirircesine resimlerimizi kestim tek tek, mektuplarımızı yaktım kul olana dek…

Çarşıda kaybolan çocuğun elinde soğuyan anne sıcaklığı hızıyla ayrıldın benden, Oysa ben çay bardağında bırakılan dudak payı kadar bile ayrı kalamam senden.

Sevgiliye Özlem Sözleri Uzun

Aklıma geldiğin o anda tüm mevsimler birbirlerine karışıyor. Gözlerini düşündüğüm de sanki ilkbahar sabahını yaşıyorum. Seninle yaşadığımız o güzel dakikalar sevgilim, bizim hikayemizin çok daha ötesinde bir yerlerdeydi. Bizim aşkımızın sonu hüsranla, özlem dolu bitmemeliydi. Mutlu hikayeleri olan sona benzemeliydi ama ne yazık ki artık tamamen baştan başlamak zorundayız.

Sen hayatıma girdiğin andan itibaren varlığımda yokluğumda seninle beraber olacaktı. Sen bende kalmayı dilediğin sürece hayatımın odak noktası olacaktın. Senelerce seninle kurduğum hayaller artık geri de kalıp, sadece bir hayal oldular. Ama o hayallerin gerçekleşmemesi beni yıprattı. Keşke şu anda yanımda olsaydın da hayallerimin hepsi kurduğum gibi kalsaydı. Seninle bir günü geçirmek için şu anda nelerimi vermezdim ki..

Hayatım öncesinde bu derecede kıymetli değildi. Yaşamam için herhangi bir anlam yoktu, önem de yoktu. Daha sonra sen karşıma çıktın ve seni kaybetme korkusu ile hayatımın ne kadar değerli olduğunu hissettirdin. Hiçbir düşünce seni kaybetmekten başka içimi bu derecede ürpertmedi. Düşüncesi bile her saniye aklımı başımdan alıyorken şimdi sana özlem dolu bakıyorum. Fotoğrafın elimde bazı geceler ağlayıp sızlıyorum sevgilim. Çıkıp gelsen bu özlem de içimde sona erse keşke.

Ben aşkı sende gördüm sadece, sende yaşadım sevgili. İçimin her bir yanı seninle dolup taştı. Ben olmayı bir kenara bırakıp sadece sen olmaya odaklandım. Seni düşündüğüm zamanlarda dünyam güzelleşiyor, çevremdekiler bile gözüme daha güzel görünüyor. Gözlerine baktığım o anların her biri aklımda sevgilim. Şimdiyse yokluğun bana o kadar acı veriyor ki anlatamam. Kendini benim gözümden görmelisin.

Günaydın hayatıma anlam katanım. Şuan yazdıklarımdan dolayı belki de bana çok kızacaksın çünkü bu gece de sabaha kadar oturup seni düşündüm yalnızca. Sadece seni hayal edip, durdum. Masallar oluşturdum seninle benim olduğum güzellikler kurdum kafamın içerisinde. Tüm gece seni uyurken izledim aslında bakarsan. Yanımdaymışsın gibi düşündüm seni ve her anımızı güzel bir şekilde hayal ettim yalnızca. Yüzünde en çok dudaklarını özlemişim sevgilim. Çünkü onlara dokunmamak, seni uyandırmamak için çok çabaladım. Ama bana kızma, sen beni bırakıp giderken bunların olacağını zaten biliyordun. Ben yalnızca küçük ama dolu bir özlem içerisinde olan bir kadınım.

Yanımda uyu istiyorum yalnızca, son nefesimi verene kadar, hiçbir şeyle uğraşmadan sadece uyuduğun o anları sessiz bir şekilde izleyebilirim. Sen uyurken de saçlarınla oynar uykunun daha iyi olmasını sağlarım. Benim hayatımda en değerli şey seni izlemek olurdu sadece. Tabii şuanda hayatımda olsaydın. Şimdilik sadece özlem dolu bir kalp bıraktın arkada. En çok neyi özlüyorum biliyor musun? Seninle sarılıp film izlediğimiz geceleri, sahilde el ele dolaşırken üşüdüğünde bana sarılmanı ve benim yanımın ne kadar sıcak olduğunu söylemeni. Şuanda tek merak ettiğim bunları gene özlüyor musun? Yoksa senin için ufak bir maceradan ibaret miydim?

Beni bu özlemle bekletme hayatım. Saçlarının kokusu ta oradan geliyor burnuma. Okyanusun ortasında kaybolmuş gibiyim şu aralar. Her yer yakın geliyor ama aslında o kadar çok uzaklar ki.. hani denizin ortasında durdurduğunda etrafına bakarsın ve tüm kıyılar sanki yakın gibi gelir. İki kulaç atsam giderim dersin etrafımda öyle ama iki kulaç attığımda hiçbir şeye ulaşamayacağım. Ulaşmak istediğim tek şey sensin ve sende bana hem yakın hem uzaksın sevgilim. Bu özlemi içimde bitirmek için lütfen geri dön.

Gerçekten özlem nedir bilir misin? Özleyip dile getiremezsin, gözlerinin dolmasına neden olan, imkansız olduğunu bildiğin halde onu gördüğün de heyecanlanmaktır. Artık benim olsun diye ağlayıp sızladığın gecelerdir. Allah’a yalvardığın anlarda özlem dolu olur. Tarif edemezsin aslında bir çok şeyle beraberinde gelir özlem. Karşındaki kişiyle imkansız olduğunu bilsen de sen onu özlersin o ise hayatına devam eder. Böyle bir nankörlük yoktur bu özlem de ve sen benim en güzel nankörlüğümsün bu hayatta. Sana kızmıyorum sadece içimde, iliklerimde bile sana karşı bir özlem duyuyorum bunu bilmeni istiyorum.

Sana aşık olduğum o anı hatırlıyorum. Bir kış akşamıydı, kar yağıyordu ve hava zifiri karanlıktı. O karanlığın içinde güldün bana sevgilim. Hayatımdaki tüm kötü şeylere karşılık sanki ben buradayım korkma diyordun bana. O gün işte sana aşık olduğum gündü. Yeni doğan bir bebek gibiydim adeta, gözlerimi sana açtım tekrardan sevgilim. O günden sonraysa ne kendimi alabildim senden ne de kalbimi. Baktığım, gezdiğim her yerdeydin sen. Senin her şeyi hayalini kurdum. Ama bilseydim beni bu şekilde yüzüstü bırakıp gideceğini, sana yemin ederim ki tek bir hayal değil, o gün seni gördüğüm, sana aşık olduğum yerde arkamı döner giderdim. En azından o güzel gülüşün bende hep güzel bir anı olarak kalırdı. Bu denli kirletemezdin gülüşünü…

Yorum yapın