Kadınlar Günü Sözleri


Önümüzde kısa bir zaman kaldı 8 Mart Dünya Kadınlar Gününe, sizlerde sevdikleriniz için en anlamlı kısa ve etkileyici Kadınlar Günü mesajı mı arıyorsunuz? O zaman doğru yerdesiniz demektir. 2021 yılı için hazırladığımız 8 Mart sözleri resimli şekilde sayfamızda.

En Güzel Kadınlar Günü Sözleri & Mesajları

Başımızın tacı kadınlarımızın Dünya Kadınlar Günü kutlu olsun.

Hakkı ödenemeyecek olan kadınların 8 Mart kadınlar günü kutlu olsun.

Acıyla yoğrulan, sabırla bilenen kadınlarımızın dünya kadınlar günü kutlu olsun.

Her kadın çiçektir, ilgi ve sevgiye layıktır. Tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya kadınlar günü kutlu olsun.

Keşke kadınlarımızın değerini bir gün değil de her gün bilsek. Kutlu olan budur.

Hayat karanlık ise hayatın yaşam dolu yegane ışığı sensin. Dünya Kadınlar Günün Kutlu Olsun.

Kadınlar gibi özel ve eşsiz bir gün olması dileğiyle. Dünya Kadınlar Günü Kutlu Olsun.

Dünyayı her zaman daha iyisi için değiştirip, güzel günler yarattınız. Dünya Kadınlar Günü Kutlu Olsun.

Her başarısız olduğum zaman beni motive, arkamda duran eşsiz kadın. canım annem. Dünya Kadınlar Günün Kutlu Olsun.

Kadınlar, umudun, yaşamın ve özgürlüğün özüdür. Bu Dünya Kadınlar Gününde umarım ki dünya daha eşit ve adil bir yer haline gelir.

Hiç bir duygu, hiçbir anı bir kadın olmadan tamamlanamaz. Hayatı yaşanabilir kılan, dünyanın en güzel insanları kadınların günü kutlu olsun.

Benim dünyam seninle güzel ve hayatımın geri kalan her anında seni seveceğim. Dünya Kadınlar Günün Kutlu Olsun sevgilim.

Bu özel günde hayatı kutla. Eğlen, kalbinin söylediklerinin peşinden git. Çünkü bugün ve hergün senin ve kadınların günü. Dünya Kadınlar Günün Kutlu Olsun.

Resimli Kadınlar Günü Sözleri

En ihtiyaç duyulan anlar yardım elini uzatan, yeryüzünün gerçek melekleri olan kadınlar. Ne kadar teşekkür etsek az. Dünya Kadınlar Günü Kutlu Olsun.

Benim için bir abladan fazla oldun. Hayatımı değiştiren, yaşamıma yön veren kadın oldun. Hayatta her şey gönlünce olsun. Dünya Kadınlar Günün Kutlu Olsun.

Kurumsal Kadınlar Günü Mesajları

Bir erkeği eğitirseniz, bir adamı eğitirsiniz. Bir kadını eğitirseniz, toplumu eğitirsiniz. Kadınlar Gününüz kutlu olsun.

Emek veren, hakkını savunan ve asla pes etmeyen tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kutlu olsun!

Büyük başarılar, kıymetli anaların yetiştirdiği seçkin evlatlar sayesinde olmuştur. – M. Kemal Atatürk

Güneş kadar sıcak, kar tanesi kadar berrak, yağmur kadar saf ve temiz bir hayat dilerim. Kadınlar Gününüz kutlu olsun!

Bütün dünya kadınlarına sağlık, mutluluk ve esenlik dolu bir hayat diliyor; 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nü kutluyoruz.

Kadınlar daima el üstünde tutulmalıdır. Çünkü hepimiz biliyoruz ki toplumu yalnızca kadınlarla düzeltebiliriz.

Tüm kadınların 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nü kutluyor; eşitlik, özgürlük ve mutluluk dolu bir yaşam sürmelerini temenni ediyorum.

Korkmadan sokakta yürüyebildiğiniz, cinsiyetinizden dolayı kendinizi kanıtlamak zorunda olmadığınız ve saygı gördüğünüz daha iyi bir dünyada yaşayabilmemiz dileğiyle… Kadınlar Gününüz kutlu olsun.

Doğumdan ölüme kadar yanımızda olan, hayatın her anında varlıklarını hissettiğimiz birer şefkat ve özveri örneği olan kadın meslektaşlarım başta olmak üzere tüm kadınların 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nü en içten dileklerimle kutlar; sağlıklı ve huzurlu yarınlar dilerim.

Bir toplum kadının özgür gelişimini kabul etmiyorsa o toplumun yeniden şekillendirilmesi gerekir. Kendinizi gerçekleştirebileceğiniz bir toplumda özgür ve mutlu olmanızı diliyorum. 8 Mart Kadınlar Günü kutlu olsun.

Ünlülerin Kadınlar Günü Mesajları

ÖZGE UZUN: Şiir gibi bakan kadınları, şiirden anlayan adamlar sevmeli. Sevmeli ki ziyan olmasın o satırlar

Resimli 2021 Kadınlar Günü Sözleri

ŞÜKRAN OVALI: Dünya Kadınlar Günü’nüz kutlu olsun.

ATA DEMİRER: Başta annem olmak üzere hepimizin kadınlar gününü kutlarım. Başımızın üstüne.

SELİN DEMİRATAR 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nüz kutlu olsun

SUNAY AKIN: Kaç 8 Mart daha geçecek, Cumhuriyet Anıtı’nın kadın haklarını simgeleyen cephesine bir tek karanfil bırakılmadığı?

KIVANÇ KASABALI: Tüm kadınların Dünya Kadınlar Günü kutlu olsun. Sevgiler saygılar bizden size

MUSTAFA CECELİ: Kadına değer vermeyen, ikinci sınıf gören, hırpalayan, kaba kuvvete yönelen korkaktır. Şiddete hayır diye her yere yazsak ne çare. Öküz öküzdür.

ECE ERKEN: Kadının ezilmediği, öldürülmediği, dövülmediği, taciz edilmediği, tecavüze uğramadığı, değerinin bilindiği bir dünya dileğiyle

AÇELYA AKKOYUN El ele sevgiyle, sevgi vermeyen sevgi alamaz, huzur vermeyen huzur bulamaz, eşitliğe inanmayan adalet bulamaz. Sevgiler

AZRA AKIN: Kadınlar Günümüz kutlu olsun! Elimdeki çiçek tüm kadınlara. Gülümsemeniz ve ışıltınız hiç kaybolmasın.

ŞÜKRÜ ÖZYILDIZ: Sevgili erkekler lütfen artık kadınlarımızı sevmeyi öğrenin. Onları bir gün hatırlamak değil, hiç unutmamamız dileğiyle

GANİ MÜJDE: Bir kadını diz çöktürecek tek şey erkekler değil mağazadaki alt raflar olmalıdır. Eğlenceli bir dünya için kadınlarımızın günü kutlu olsun.

GÜLBEN ERGEN: Biz dünyanın en kıymetli ülkesiyiz… Bizim değerlerimiz, bizim insanımız, bizim mücadelemiz, bizim cumhuriyetimiz, bizim yüreğimiz başkadır… Kadınımızın Yarası Yakışmaz bize!! Şiddet, yokluk, taciz, tecavüz, eğitimsizlik, erken evlilik, susmak, boşanmak, boşanamamak, içine atmak, idare etmek, giyimi, teni,başarısı, özgürlüğü… Hepsini taşırız biz..

HANDE DOĞANDEMİR: Kadınların psikolojik ve fiziksel şiddetten uzak, ötekileştirilmediği, istismar edilmediği, saygı duyulduğu ve korkmadıkları günleri olsun

ÇAĞLA ŞİKEL: Buyrun bu makyajsız hiçbir şeysiz gerçek ben. Çalışan, hayatın akışına uyumlu her şeyin fazlasıyla farkında bir kadın. Fotoğrafı görüp ‘Oh be makyajsız çirkinmiş zaten’ deyip rahatlayanlar? Lütfen takibi bıraksın. Ya da lütfen insanları güzellikleriyle yargılamayın. Güzellik fani değil mi Allah aşkına? Göreceli değil mi? Bir sivilcelik ömrü yok mu adeta? Zamanla elimizden kayıp giden bir şey için iddiaya gerek var mı tartışmaya? Bence yok. Biz kadınız güçlüyüz özgürüz daha ötesi yok, çirkinimiz de yok. Tüm kadınlara naçizane bir tavsiye kendinizi çooook sevin değer verin ve hep gülümseyin. Unutmayın o güzellikle değil ama o gülümsemeyle ölüp gitme ihtimalimiz var. Kadınlar gününüz kutlu olsun.

ELİZ SAKUÇOĞLU: Devam edin, güçsüz olduğumuzu söyleyin. Yapamıyacağımıza inanın bizde size her defasında başarılarımıza başarı katarak cevap verelim. Korkmadan sokakta yürüyebildiğimiz, cinsiyetimizden dolayı kendimizi kanıtlamak zorunda olmadığımız, saygı gördüğümüz daha iyi bir dünya olsun isterdim. Her zorluğun üstesinden gelen, kendine inanan, savaşan, sen yapamazsınların üzerine giden tüm kadınların Kadınlar Günü kutlu olsun! Değerinizin farkında olun , siz özel varlıklarsınız.

Kadınlar günü mesajları 2021

BURCU GÜNEŞ: Çiçeğim ben, ben değerliyim, ben güzelliğim, çünkü sevgiyim, şevkatim, çalışırım, uğraşırım, didinirim… Benimle benim dilimden hoş muhabbetle konuşursan anlarım, çünkü beni gerçek sevene ve sevdiğime köleyim.. Anayım, icabında babayım.. Eşim.. İçimdeki enerjisi bitmeyen çocuğum.. Çıkmaza düşer, yılgınlık hissedersem bazen savaşırım, duygulanırsam bazen ağlarım.. Ama asla pes etmem..Çünkü çok güçlüyüm..! Özgürlük ise Allah’ın ruhundan bana da verdigi bir hak ve armağan.. #kadınlargünü #kadın Ve bu 8 Mart da birşeyleri kökten değiştirmeye yetmese de, biz yine Allah’a teslim olalım, güvenelim, inanalım, her günümüz kutlu mutlu umutlu güçlü olsun..

Anneye Kadınlar Günü Mesajları & Sözleri

Sabırlısın, sıcaksın, şefkatlisin, koruyucumsun, bağışlayansın. Annemsin. 8 Mart Dünya Kadınlar Gününün Kutlu Olsun.

Bir anne tüm dünyayı değiştirebilir. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kutlu olsun. 

Aslında senin küçük bir kopyanım. Umarım senin kadar sevgi dolu olurum anne. Kadınlar günün kutlu olsun.

Bütün annelerin Kadınlar günü Kutlu olsun. 

Her kadınlar günü bana önce annemi çağrıştırır. Her kadın annedir, anne emektir, emek sevgidir. Günümüz kutlu olsun.

Güneş yüzlü annem, ellerinden öperim. Kadınlar günün kutlu olsun. 

Emek veren, acı çeken, özlem duyan, hakkını savunan tüm annelerin 8 Mart Kadınlar Günü Kutlu Olsun.

Hayatımda beni çeken tek kadın olan annemin kadınlar günü kutlu olsun. İyi ki varsın anne.

Elleri öpülesi kadınlar vardır, biz onlara “Anne” deriz. Tüm annelerimizin ve anne adaylarımızın Anneler günü kutlu olsun.

8 Mart Dünya kadınlar günü kutlu olsun atalarımız ne doğru demiş anne gibi yar olmaz.

Kadın anne kadın aşk kadın hayat hayattan kadını alırsanız geriye ne kalır ki. Dünya Kadınlar Günü Kutlu Olsun.

Varlıklarıyla, hayatı yaşamaya değer kılan; annelerin 8 Mart Dünya Kadınlar günü kutlu olsun!

Üzüldüm, sen ağladın. Her derdime deva oldun.Cennet kokulu annem sen hep benimle kal. Dünya Kadınlar Günün kutlu olsun.

En Güzel Kadınlar Günü Mesajları

Kadın olmak zor zanaat! Tüm kadınların ve annelerin Kadınlar Günü kutlu ve mutlu olsun!

Bir dünya kadınlar günü temennisi; “Anne ne olur, eksilme hiç başımızdan.” 8 Mart Kadınlar gününüz kutlu olsun.

Bir kadını süsü ve makyajı değil, anneliği güzelleştirir. Tüm annelerimizin kadınlar günü kutlu olsun.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü, saygıdeğer Türk ve Dünya annelerine sağlık ve mutluluk getirsin. Kadınlar Gününüz Kutlu Olsun.

Tüm kadınların dünya kadınlar günü kutlu olsun. En başta senin olmak üzere Zübeyde anne!

Dünyanın en büyük mucizesini gerçekleştirip anne olabilen yüce varlık. 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Gününüz kutlu olsun.

Sahip olunabilecek en değerli mücevherdir benim annem Dünya Kadınlar Günün kutlu olsun.

Her kadın bir manifestodur, bir isyan, bir özlem, bir şiir ve bir Anne’dir. 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü Kutlu Olsun.

Eşime Kadınlar Günü Mesajı

Seni tahmin edeceğin kadar değil, tahammül edemeyeceğin kadar çok…seviyorum.Sana ”Eşim” diyebildiğim için çok şanslıyım kadınlar günün kutlu olsun aşkım..

Sen benim gün ışığımsın. Kadınlar Günün Kutlu Olsun Aşkım.

Bütün kadınların Emekçi Kadınlar Gününü kutluyor, eşitlik, özgürlük ve mutluluk dolu bir yaşam sürmelerini diliyorum.

Sana hissettiklerimi anlatabilmem için kelimeler yetersiz. Sen benim aşkımsın, mutlu yıllar!

Dünyada eşsiz bir güzellik varsa o da kalbindedir. Hayatının bundan sonrası kalbinin güzelliği gibi geçsin. İyi ki varsın ve iyi ki varsın..

Yüreğinizdeki sınırsız sevgi ve sabır için çok teşekkürler. Dünya Emekçi Kadınlar Gününüz Kutlu Olsun…

Bugün seni tanıyan ve bu muhteşem insanı seven herkes için çok önemli. Kadınlar gününde ve her zaman her şeyin en mükemmelinin senin olması dileğiyle. Seni seviyorum.

Yeri geldiğinde anne, yeri geldiğinde içten bir arkadaş bazen de değerli bir eş…Onlar bizim baş tacımız. 8 Mart Dünya Kadınlar günü kutlu olsun.

Yokluğun yağmura yazı yazmak kadar zor, sensizlik ölüm kadar acı, sen nefes kadar önemli, canım kadar değerlisin, iyi ki varsın kadınlar günün kutlu olsun birtanem.

Kadın annedir, kadın evi yuva yapandır, kadın iş kadınıdır, kadın emektar’dır. Kadınlarımızın kıymetini bilelim. 8 Mart Dünya Kadınlar günü kutlu olsun. 

Sosyal, ekonomik ve siyasal hayatta önemli bir yer tutan emekçi kadınlarımızın, büyük mücadelelerle elde ettikleri Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nü en içten duygularımla kutlarım.

Sen hayatımın kutup yıldızı oldun, nereye gidersem gideyim ışığının altında sevginle uyudum. Doğru yolu buldum, seni seviyorum! Kadınlar Günü’nü en içten dileklerimle kutlarım.

Müminler için en güzel örnek Sevgili Peygamberimizdir. O, hanımlara karşı daima sevgi, saygı, hoşgörü ve anlayış göstermiş, bırakın dövmeyi; hanımlara karşı hiçbir zaman kaba davranmamış; hep güler yüzlü olmuştur. Dolayısıyla Peygamberimizin hanımlara karşı gösterdiği bu tavır, hepimiz için örnek olmalıdır. Bu vesile ile tüm kadınlarımızın gününü kutluyorum.

Kadınlar İçin Güzel Sözler

Kadın kendi başına ne gül goncasıdır, ne de diken. Koklamasını bilirsen gül, tutmasını bilmezsen diken olur. / Refik Halit Karay

Havayı geldiği gibi, rüzgarı estiği gibi, kadını da olduğu gibi kabul edin.

Kadın şiirdir, şairi belli olmayan. Kadın çiçektir, koklamaya bile kıyılamayan. Kadın meltemdir ılık ılık eser ama bir kırıldı mı fırtına gibi yıkar geçer…

Kadınları anlatmaya kelimeler, anlamaya da ömürler yetmez.

Her zamanki gibi, her aptalın arkasında harika bir kadın var. – John Lennon

Kadın her şeyi affeder fakat asla unutmaz. – Konfüçyus

Kadın olmak, esasen erkeklerle uğraşmaktan ibaret olduğu için çok zor bir ticaret.” – Joseph Conrad, Chance

Kadın, erkeği kılıçsız zapt eder ve ipsiz bağlar. – Tolstoy

Toplum, kadının özgür gelişimini kabul etmeyecekse, toplum yeniden şekillenmelidir.

Bir kadının güzelliği gözlerinde görülmeli, çünkü bu kalbe açılan, sevginin yaşadığı yer.

Güzel bir kadın ile büyüleyici bir kadın arasındaki farkı biliyor musunuz? Güzellik, dikkatinizi çeken bir kadınken, büyüleyici kadın ise sizi fark edendir.

Güzel bir kadını kıskanmak seni güzel yapmaz.

Bir kadının güzelliği, giydiği kıyafetlerde, taşıdığı figürde veya saçını taranmasında değildir.

Erkekler kadınsız ne olurdu? Kıt, efendim, çok kıt. – Mark Twain

Kadınlar ile ilgili yapılabilecek üç şey vardır. Onu sevebilir, onun için acı çekebilir ya da onu edebiyata çevirebilirsin. – Henry Miller

Sevmekte kadınlar profesyonel, erkekler ise amatördür. – Francois Truffaut

Aşkta, sevgide görselliği ön planda tutanlara gönderiyorum yukarıdaki sözü. Güzellik gelip geçici, insanlık kalıcıdır.

Bir kadın sizden vazgeçiyorsa sebebi sizi sevmemesi değil sizin yeterince çaba göstermemenizdir.

Bir kadın sizin için çabalıyorsa, sıkılmayın sarılın. Çünkü kadın inancını yitirdiğinde ipin ucunu bırakır.

Kadın asla unutmaz, sineye çeker! Zamanı gelince, aynen iade eder.

Kadın, her ihtiyacını karşılayacak tek bir erkeği ister. Erkek ise, tek ihtiyacını karşılayacak her kadını. – Dostoyevski

Kadınların akıllı adam aramalarına anlam veremiyorum. Zaten deli edeceksin, neyin peşindesin?

Kadın nazlıdır, kadın saklıdır, kadın ulaşılması zor olandır… Kadın gizlidir, kadın beklenendir. Ve bütün kadınlar bu yüzden özeldir.

Kadın Hakları Sözleri

Bir şeyin söylenmesini istiyorsan, bir erkeğe sor; bir şeyin yapılmasını istiyorsan, bir kadına sor. – Margaret Thatcher

Gelecekte kadın lider olmayacak. Sadece liderler olacak. – Sheryl Sandberg

Kadınlar için daha fazla hak talep ettim çünkü kadınların nelere katlanması gerektiğini biliyorum. – Evita Peron

Kadının güçlendirilmesi insan haklarına saygı ile iç içedir. – Mahnaz Afkhami

Kadınların maruz kaldığı duygusal, cinsel ve psikolojik klişeler, doktor “Bir kızınız olacak” dediğinde başlar. – Kongre üyesi Shirley Chisholm

İnsan hakları kadın haklarıdır ve kadın hakları insan haklarıdır. – Hillary Clinton

Cinsiyet eşitliğini sağlamak kadınların ve erkeklerin, kızların ve erkek çocuklarının katılımını gerektirir. Bu herkesin sorumluluğundadır. – Ban Ki-moon

Feminizm kadınları güçlendirmekle ilgili değil. Kadınlar zaten güçlü, dünyanın bu gücü algılama biçimini değiştirmekle ilgili. – G.D. Anderson

Bunu izleyen tüm küçük kızlar, değerli ve güçlü olduğunuzdan ve kendi hayallerinizi gerçekleştirmek ve başarmak için dünyadaki her fırsat ve fırsatı hak ettiğinizden asla şüphe etmeyin. – Hillary Clinton

Kadınların insan hakları, toplumsal cinsiyet eşitliği, sosyoekonomik kalkınma ve barış arasındaki bağlantı giderek daha belirgin hale gelmektedir. – Mahnaz Afkhami

Toplumsal cinsiyet eşitliği kendi başına bir hedef olmaktan daha fazlasıdır. Yoksulluğu azaltma, sürdürülebilir kalkınmayı teşvik etme ve iyi yönetişim oluşturma sorununu karşılamak için bir ön koşuldur. – Kofi Annan

Tanrı erkek ve kadını yarattığında, ‘Bir sonraki insanı doğurmak için kime güç vereyim?’ diye düşünüyordu. Tanrı kadını seçti. Bu kadınların güçlü olduğunun en büyük delili. – Malala Yousafzai

Feminizm hiçbir zaman bir kadın için iş bulmakla ilgili olmadı. Feminizm her yerde kadınlar için hayatı daha adil hale getirmekle ilgili. Mevcut turtadan bir parça almakla ilgili değil. Yeni bir turta pişirmekle ilgili. – Gloria Steinem

Yorum yapın