Sevgiliye Kısa Sözler


Bugün bütün aşıklar için en içten ve samimi sevgiliye kısa sözleri ve sevgiliye duygusal sözler derlenerek sayfamızda yer verdik.

Sevgiliye Etkileyici Sözler

Dünyanın son uykusu kadar güzeldin.

Aşkın ilk soluğu mantığın son soluğudur.

Bir gülüşüne bu hayatımı feda ederim.

Büyük aşklar ya sonsuzdur, ya da o’nsuz!

Güzel olan her şey sanki sende toplanmış.

Aşık olmam derken. Gülüşün rezil etti beni.

Benim için hayat sen, nefes sensin bebeğim.

Tek başıma değilim ben. Ümitsiz aşkım var.

Eğer bir şiir olacaksam şairim sen ol isterim.

Bir kişiyi sevmek kolaydır, vazgeçmek zordur.

Benim adım en güzel senin sesinde şekillendi.

Bir çift göze aşık ve diğer bütün gözlere körüm.

Her yüreğin harcı değildir dokunmadan sevmek.

Sağırım senin dilinden dökülmeyen her yakarışa.

Bir soluk alayım kokundan, tozu silinsin içimin.

“Yan yana” ayrı yazılır, biz hep “sımsıkı” olalım.

Aşk çoraba benzer; çifttir ve birbirine uymalıdır.

Bir gülüşün var, balık olsam yine de unutmazdım.

Böyle basit bir dünyada sen benim için çok özelsin.

Aşkı tarif edemez kimse sadece yaşanarak öğrenilir.

Mutlu olmak kimin umurunda, sen yanımda ol yeter.

“Çok” sevilmeye değil, “hep” sevilmeye ihtiyacım var.

Onunla kavga etmeyi, başkasıyla gülmeye değişmem.

Sen satırlara sığdıramadığım bir aşk şiirisin yüreğimde.

Sen benim mucizemsin, mucizelere inanma sebebimsin.

Tek bir bedduam var; sarıldığın her insanda beni hatırla.

Aşkımızın suya düşeceğini bilseydim, balık olurdum.

İnsan hiçbir zaman aşık olmamalı ki hayatını yaşasın.

Alıp kırsalar kalemimi kanımla yazarım seni sevdiğimi.

Aşk sevgilim, seni düşlerken saç diplerimin bile terlemesi.

Yağmur başladı. Gelse de ıslansak dediği biri olmalı insanın.

Hayat sana bütün güzellikleri, bana da seni sunsun isterim.

Seni sevdiğim kadar ibadet etseydim; cennette köşküm olurdu.

Ve aşk. Herkesi ona benzetip, kimseyi onun yerine koyamamaktı.

Benim bir mucizeye ihtiyacım vardı ve hayat karşıma seni çıkardı.

Seni sevdiğim kadar yaşasaydım; ölümsüzlüğün adını aşk koyardım.

Aşk dünyanın en tatlı mutluluğu ile en derin acısından yaratılmıştır.

Eğer dünyada aşk olmasaydı kimsede acıma vicdan duygusu olmazdı.

Tut elimden aşkım cesaretin var mı bakalım ölüm benim diğer adım.

Eğer geceler seni düşündüğüm kadar uzun olsaydı asla sabah olmazdı.

Aşkın ne demek olduğunu bilen tek insansın seni bu yüzden seviyorum.

Sen kadın sen gönlümün sahibisin ve sen kirpik diplerine kadar benimsin.

Aklımda işin yok! Durup durup aklıma gelme. Yanıma gel, mevzu kalbimde!

Bana kimse sen gibi baktı mı bilmem, ama ben kimseye sana baktığım gibi bakmadım.

Aşktan yana yaşadıklarımı bilseydin eğer, halen sevebiliyor oluşuma aşık olurdun. Elif Şafak

Öyle bir seveceksin ki yüreğinden kimse ayıramayacak. Ve öyle birini seveceksin ki seni gözleriyle bile aldatmayacak.

Sana en muhtaç olduğum şu anda gel. Yaşamak olsan da gel, ölüm olsan da gel. Ümit Yaşar Oğuzcan

Seni anlatmaya kelime yetmiyor bazen. Yazacak bir şey bulamıyorum bazen sevgili. Zaten Allah yazmış alnıma seni. Bundan daha da güzel ne yazılabilir ki zaten demi?

Birinin gözlerine bakmak, onun rüyalarına girmeyi göze almak demektir. Sevmeye kabiliyetin yoksa o gözlere bakmayacaksın.

Sevgiliye Güzel Sözler Uzun

Sana ulaşmanın heyecanı kaplıyor her anımı. Seni görmeyi o kadar arzuluyorum ki bir ağacın kayayı delip kök salması gibi. Telefonuma mesaj gelince, senden gelme olasılığı ile o kadar heyecanlanıyorum ki, elim ayağıma dolanıyor. Seninle birlikte olacağımız o günleri iple çekiyorum.

Hiçbir zaman unutmadım bana her şeyi söyleyişini hiçbir şey demeyerek.. ama benim senin için hissettiklerim sözcüklerin ötesinde..

Keyifli bir haziran akşamı gibi girdin hayatıma. Haziran yılın en güzel ayıdır, senin de benim için bu dünyanın en güzel insanı olduğun gibi. Her yıl haziran ayının gelmesini ve hiç gitmemesini isterim. Artık bunu haziran ayı yerine senden istiyorum. Bana yaşattığın duyguları sonsuza kadar hissettir sevgilim.

Ben aşk diye sandığım şey, gerçek değilmiş ta ki seni görünceye kadar. Kalbime girdiğin saniyeden itibaren, her yerim sen oldun. Hayata senin gözlerinle, olumlu bakmaya başladım. Sana baktığımda, neyi istediğimi, ben konuşmadan bilmen ve yapman o kadar hoşuma gidiyor ki bunu nasıl tarif edeceğimi bilemiyorum. Sen varlığın benim en büyük arzum.

Sonsuzluk neydi? Bu hayatta senden bir parça bir şeylerin kalıp sonsuza kadar var olması mı? Bence sonsuzluğun en güzel tanımını yapabilmek için senin gözlerinde ki derinliğe bakmak yeterlidir. O kadar anlamlı bakan birini ben görmedim bu hayatta. Bana baktığın her an, hipnoz olmuş gibi kendimi kaybediyorum, başka bir aleme, dertlerin olmadığı mutlu bir yere geçiş yapıyorum. Hayatımın sonuna kadar gözlerime bakmaya devam et olur mu?

Herkesin hayatında, bir dönüm noktası olur. Dönem noktasından sonra, daha önce yaptıklarının hiçbir anlamı ve mantığı olmaz. Benim boşa geçirmiş olduğum zamanlar tam da seninle tanışmamdan önceki zamanlara denk geliyor. Hayatıma girişinle, bende ki gerçek ben dışarı çıktı. Artık sen var olduğun sürece bu hayatta yapamayacağım bir şey olduğuna inanmıyorum.

Bir gecenin gündüze geçmesi gibi beni aydınlığa taşıyansın sen. Birlikteyken, öyle huzurlu, keyifli, sakin biri gibi hissediyorum ki, bu güzelliği hiçbir şeye değişmem. Seni öyle çok seviyorum ki, artık derdimi yalnızca kuşlara anlatabiliyorum. Onlar beni dinliyor sonra uçup senin yanına gidiyorlar. Sevgilim her gün pencerene konan kuşları iyi dinle, beni o zaman çok daha iyi anlayacaksın.

Senden çok şey istemiyorum ki ben. Ömrümüzün sonuna kadar yanıma uzanıp uyusan yeter bana. Sen uyu, ben senin saçlarını okşar, masum yüzündeki tebessümü izlerim. Nefesin nefesime yakın olsun, dünyanın en güzel şarkısını dinliyormuş gibi olurum. Kokunu içime çekmek isterim. Dünyanın en güzel kokusunu içime çeker gibi. Sen yeter ki yanımda ol, benim başka hiçbir şeye ihtiyacım kalmaz.

Düşünsene; aynı anda aynı gökyüzüne bakmışız.. Aynı buluta takılı kalmış gözlerimiz. Aynı kuşun kanat çırpışında dalıp gitmişiz. Aynı güneşin sıcaklığında ısınıp aynı rüzgarın verdiği soğuklukta üşümüş kalplerimiz..Aynı yaprağa bakıp aynı şarkıyı mırıldanmışız..Aynı gökkuşağında buluşmuşuz.. Ve düşünsene sevdiğim yanyana yolculuk yapıp aynı pencereden bakmışız tüm dünyaya.

Ne kadar zaman geçti seni görmeyeli hiç bilmiyorum ama, seni görmediğim her an hasretinle yanıp küle dönüşmekten kendimi alamıyorum. Bilmem hatırlar mısın? Bana seni seviyorum dediğin o günü, işte ben o anın her salisesini kafama kazıdım. Sevgilim senin gülüşünü izlemek her şeye bedelken, bir an bile seni görememek beni kahrediyor.

Bir insan nasıl sevilir anımsamıyorum Öğret bana Tut elimden, gözlerimin içine bak Okula başlamış çocuğa abeceyi öğretir gibi Kırk senelik budiste namaz kılmayı öğretir gibi, sabırla öğret bana Seni sevmeyi. Merhameti ve şefkati elden bırakma Öyle bir bak ki bana Hırçınlığım gözlerinin buğusundan utanıp kendi kendini yok etsin.

Herşeyi seninle yaşamak istiyorum. İlkim değilsin fakat ilk mutlu edensin.. Sonumda sen ol istiyorum senin yanında yaşlanayım ben.. Şayet birgün birinin yanında can vereceksem senin yanında can vereyim. Sevmek seninle güzel. Hergece koynuna matemliyim başını her sabah öpüşünle uyanıyım yeni güne.. Ne biliyim kahvaltı hazırlıyım sen kahvaltı yaparken senin gülüşünü izleyeyim filan.. Sonra işte seni seveyim.

Saatlerce sarılabilirim sana. saatlerce öpebilirim. daimi absürt şeylerden konuşabiliriz sözgelişi. sabahlara kadar sevişebiliriz de. istersen seni sırtımda taşıyabilirim yorulduğunda. moralini yerine getirmek için binbir salaklık yapabilirim. veyahut üzgünken sana kekler yapabilirim. kalpli şekilde kek yapmayı dahi öğrenebilirim senin için. sabahları sana tost bile yapabilirim. sevdiğin kıvamda hem de. yanmamış. taze portakal suyu bile sıkabilirim. sırf senin sevdiğin kitapları, her gece sana okuyabilirim. yorgun olduğunda dizlerime yatmana müsaade edebilirim. saçlarım senin en güzel oyuncağın olabilir. istersen öpücüklere boğabilirsin beni. ya da yastık savaşı yapabiliriz. istediğin her şeyi yapabiliriz. yalnızca yanımda ol. sadece biz olalım. gerisi ehemmiyetli değil. her şeyi yapabileceğimize inanıyorum.

Geceden gündüze dönen semam gibisin. Öyle huzurlu,öyle suskun sakin ki hiçbir şey bozamıyor seninle gelen güzelliği. Uyuyamıyorum bak sarılıyorum köpüşe sımsıkı sana sarılır gibi o da yetmiyor artık seni hissettirmeye. Öyle çok seviyorum ki seni gökkuşağı gibi,yağmurdan sonraki toprak kokusu gibi. Fakat en çok senin kokunu seviyorum içime çekince sarhoş edebilecek kokunu. Seni böylesine kötü bi dünyada öyle güzel seviyorum ki sana sarılınca papatyalar açıyor her yerde. Seni sema gibi seviyorum. Sonsuz ve eşsiz.

Yorum yapın